Ilmainen toimitus jo 95,00  tilauksiin! Ei koske ulkoporealtaita.

Premium Thermal Protector -ulkoporealtaan suojapeite

(3 tuotearviota)

Alkaen 299,00 249,00 

Ilmainen toimitus

Kestävä Premium Thermal Protector -suojapeite suojaa allasta talven ankarilta sääolosuhteilta.

Huomioithan mahdollisen altaan kansimekanismin leveyden ostaessasi suojapeitettä.

Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Osastot: , , , Avainsanat tuotteelle , ,

Kuvaus

Kestävä, merikäytössäkin hyödynnetystä 100 % kudotusta polypropeenista valmistettu Premium Thermal Protector -suojapeite suojaa allasta talven ankarilta ja äärimmäisiltäkin sääolosuhteilta. Se estää tehokkaasti muun muassa kovan tuulen, sateen ja lumen pääsyn ulkoporealtaan sisään. Suojapeite antaa lisäeristystä erityisesti saumakohtiin ja parantaa energiatehokkuutta. Lisäksi suojaus pitää altaan siistinä ja pidentää sen käyttöikää.

Suojapeite on vedenkestävä ja se suojaa koko allasta. Peitteessä on kiristyshihnat, joiden avulla suojapeite voidaan kiristää altaaseen tiukasti. Lisäksi suojapeitteeseen saa näppärästi lisämittaa avaamalla vetoketjun.

Vakiokokojen lisäksi löydät Premium Thermal Protector -ulkoporealtaan suojapeitteen myös erikseen Highlife Grandee, Sovereign ja Envoy -altaille tarkoitetut koot. Tutustu tästä!

Tekniset tiedot

Mitat Ei saatavilla/-tietoa
Mitat

200x200x85 cm, 210x210x85 cm, 215x215x85 cm, 220x220x85 cm, 225x225x85 cm, 230x230x85 cm, 240x240x85 cm

Huom!

Huomioithan mahdollisen altaan kansimekanismin leveyden ostaessasi suojapeitettä.

3 arviota tuotteelle Premium Thermal Protector -ulkoporealtaan suojapeite

  1. Jukka Hoppania (varmistettu kirjoittaja)

    Loistava tuote.

  2. Susa (varmistettu kirjoittaja)

    Tosi hyvä ja laadukkaan oloinen tuote.

  3. Jaakko Niemelä (varmistettu kirjoittaja)

    Muutaman pakkaspäivän jälkeen en ollut uskoa miten paljon tämä peite eristää ja pudottaa sähkönkulutusta! Leudommassa 5 asteen pakkasessa ja tuulettomassa säässä allas kulutti noin 25kWh vuorokaudessa ja nyt suojapeitteen kanssa viimeiset 24h 5-12 asteen pakkasessa vain 11,6kWh. Tällä peitteellä energiankulutus laski noin 54%. Suosittelen lämpimästi!

Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Saatat myös pitää…